Salon z kuchnią jak go urządzić

Artykuł / Porady

Mimo, że salon i kuchnia to dwie odmienne przestrzenie możemy je połączyć w spójną całość. Otwartość kuchni sprawdza się zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Zabieg ten pozwala nam stworzyć poczucie otwartej przestrzeni. Dodatkowym plusem podwójnego pomieszczenia jest komfort w codziennym użytkowaniu.
Zarówno strefa kuchenna jak i wnętrze salonu powinny do siebie pasować. Warto trzymać się jednej stylistyki. Kolory mebli nie muszą być jednakowe, ale dobrze by ze sobą współgrały. Łączenie zacznij od podłogi oraz ściany. Identyczna posadzka sprawi, że nasze pomieszczenie optycznie się powiększy. Ważne, by była ona wykonana z materiału odpornego na wodę. Wybierając odpowiednią podłogę weź pod uwagę kolor i rodzaj mebli, jakie postawisz w późniejszym czasie w swoim pomieszczeniu. Obowiązkowym elementem każdej otwartej kuchni jest okap kuchenny – pochłonie on zapachy podczas gotowania. W przypadku małej strefy kuchennej możemy zastosować wyspę. Dzięki niej zyskamy więcej przestrzeni roboczej.
Kuchnia otwarta na salon sprawdza się przede wszystkim w minimalistycznych pomieszczeniach. Ważne by zarówno jedna i druga strefa pasowała do siebie zarówno wystrojem jak i rodzajem mebli, kolorem etc. By oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego możemy zastosować przesuwane drzwi. Jest to dobra opcja, jeśli, na co dzień lubimy dużo gotować.